У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

 

Україністика Кубані

У травні цього року (7-8 травня) відбулася вже  пята наукова конференція Кубань-Україна: питання історико-культурної взаємодії,  що як і всі попередні, проводилася за ініціативи  Кубанського відділення Наукового товариства ім. Т.Г.Шевченка та Краснодарської крайової  громадської організації Співдружність Кубань-Україна ( голова Ірина Скібіцька).  Куратор проекту -  Авраменко Анатолій Михайлович, кандидат історичних наук , доцент Кубанського державного університету , член НТШ.  Зусиллями організаторів  вийшло три наукові збірники  матеріалів конференцій, виданих коштами меценатів та самих організаторів. Традиційно на конференціях висвітлюється    широке коло наукових питань, що торкаються  історії козацтва, заселення краю, етнографії (проблеми самоідентифікації,  одяг, вишивка, житло та архітектура, святково-обрядова культура козацтва),  висвітлюються проблеми сучасної україністики на Кубані, участь кубанських козаків у Кавказькій війні 18171864 рр., українсько-кубанські літературно-мистецькі звязки, кубанська бібліографія, фольклористика, мовознавство,  тому збірники матеріалів попередніх конференцій були належно поціновані фахівцями і давно вже стали бібліографічними раритетами.

У роботі пятої конференції, як і всіх  попередніх, взяли участь науковці з України. Конференція прийняла ряд важливих рішень, серед них  відновлення Літературного музею Кубані в   Домі отамана Я. Г. Кухаренка,  виявлення та перевидання документів, що стосуються українізації Кубані, голодомору , установлення памятника жертвам голодомору в станицях, що найбільше постраждали від голоду, створення недільної школи української мови та культури в Краснодарі , створення української бібліотеки, а в перспективі -  Українського культурного центру на Кубані, відновлення  українського відділення філологічного факультету Кубанського університету (існувало до 1932 р.) чи  створення кафедри українознавства при ньому.

Ці та інші пропозиції учасників конференції окрім організаційних клопотів потребують ще й  значних фінансових витрат.  На жаль, сьогодні  кубанські науковці  розраховують лише на власні ресурси , оптимізм та працю. З боку українських державних інституцій не було жодної підтримки українознавчих студій на Кубані і до фінансової кризи. Що стосується місцевої влади, то ставлення до цих досліджень двозначне, часто дражливе. Тому,  поки що співпраця українських та кубанських науковців  підтримується лише їх власними зусиллями. Подальшому розвитку науково-культурної співпраці та наукової координації безумовно сприятиме вступ  Краснодарської крайової  громадської організації Співдружність Кубань-Україна до Міжнародної асоціації україністів та створення при ККГО Співдружність Кубань-Україна наукового Центру україністичних студій, як    закордонної філії Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т.Рильського  НАНУ. У межах спільного наукового проекту вже здійснюється спільні  етнографічні експедиції в Україні та на Кубані,  корегуються видавничі плани.

Для ознайомлення з доробком та проблемами кубанської україністики  розміщуємо на сайті наукові та публіцистичні публікації російських колег.

 

 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти