У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!


Міжнародна асоціація україністів


Національна асоціація україністів


Київ, Україна

 mau-nau@ukr.net

написати листа

International association
of Ukrainian studies

National association of Ukrainian studies
Kyiv, Ukraine

Головна | Новини | Про МАУ | Конгреси МАУ | Національні асоціації україністів

Україністика у світі | Конференції | Родом з України | Видання МАУ

Нові видання з україністики | Контакти

 


УКРАЇНЦІ  В УГОРЩИНІ

13  грудня Голова Національної асоціації україністів Леся Мушкетик та член українського комітету НАУ Леся Вахніна з ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України відвідали  Центр української культури в м. Будапешті, де  зустрілися із його співробітниками і провели бесіду з Президентом самоврядування української нацменшини Угорщини Юрієм Кравченком, оглянули бібліотеку та виставку, художні вироби, які прикрашають приміщення Центру. Так, останні представлені чудовими роботами місцевих майстринь, до прикладу, це витканий герб, що символізує  українство в  Угорщині. Вразила також виставка  «Війна очима дітей».

15 грудня українські науковці побували на одному із культурних заходів, які проводить Центр і Товариство української культури місцевих українців. У Центрі в рамках відзначення 100-річчя української дипломатії відбулося відкриття виставки картин відомих українських художників з колекції Міклоша Інанчі, організоване Державним самоврядуванням українців Угорщини спільно з Посольством України в Угорщині. Тут було представлено картини академіка А. Чебикіна; народного художника України З. Мички, заслужених художників А. Іванчо, М. Довганя, О. Ольхова та ін. Принагідно згадаймо, що в Києві незадовго до цього твори Мички експонувалися в художніх галереях.

На відкритті виставки виступили Ю. Кравченко, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Угорщині Л. Непоп, представник української нацменшини в Парламенті Угорщини, Голова Європейського Конгресу Українців Ярослава Гортяні та меценат М. Інанчі. Після відкриття виставки відбувся короткий концерт фольклорного гурту «Гроно» Тернопільської спеціалізованої школи №3 (керівник В. Островський), який став для місцевої української громади символічним привітанням з України з нагоди Нового року та  Різдва. Знаковою подією для Державного самоврядування українців Угорщини стало також вручення нового державного прапора України Послом Л. Непоп, який вона передала Ю. Кравченку від української держави. Слід відзначити, що в Центрі, цьому важливому осередку української діаспори, не так давно відбулися зустрічі  місцевих українців з прем’єр-міністром України В. Гройсманом та міністром закордонних справ П. Клімкіним під час їх офіційних візитів до Угорщини 2017 р. Державне самоврядування українців Угорщини свого часу приймало також академіка, літературознавця М. Жулинського та поета І. Драча.

Керівництво центру привітало присутніх, українську громаду з Різдвом. Відбулися невеликі урочистості. Л. Мушкетик та Л. Вахніна поспілкувалися з Л. Непоп та Я. Гортяні  про міжкультурне співробітництво, українсько-угорські культурні та наукові контакти. Л. Мушкетик подарувала Товариству свої книги «Фольклор українсько-угорського порубіжжя», «Сучасна угорська етнологія», «Персонажі української народної казки».  Отримали  декілька нових чисел журналу «Громада».

Л. Мушкетик та Л. Вахніна провели також бесіду з  Вікторією Штефуцою, яка має стати завідувачем  кафедри української філології, що відкривається (вірніше, поновлюється) у Ніредьгазькому інституті, тут свого часу відбувалася активна підготовка студентів, опубліковано велику кількість  підручників, посібників,  словників, перекладів, досліджень.

14 грудня Л. Мушкетик відвідала кафедру української філології Будапештського університету, де зустрілася з директором Інституту слов’янської і балтійської філології  Іштваном Лукачем, в. о. завідувача кафедри української філології В. Лебович, професором-славістом А. Золтаном. Вона мала змогу переглянути святковий концерт, присвячений різдвяним святам, підготовлений студентами-славістами.

Принагідно хотілося б привітати пані Лебович з високою урядовою нагородою, яку вона отримала восени минулого року – за зміцнення міжнародного авторитету України, за видатні заслуги на терені популяризації історичної спадщини і сучасних досягнень України. Це відзнака Президента України, ювілейна медаль «25 років незалежності України»,  яку вручив їй прем’єр-міністр В. Гройсман, який з офіційним візитом перебував у Будапешті.

Весною минулого року Угорським Орденом Почесного Хреста був нагороджений  багаторічний завідувач кафедри професор Андраш Золтан.


Л. Вахнiна, Ю. Кравченко, Л. Мушкетик.


На вiдкриттi виставки.


Посол Украiни в Угорщинi Л. Непоп, Л. Вахнiна, Л. Мушкетик.


Л. Вахнiна, Л. Мушкетик, В. Штефуца.


А. Золтан, Л. Мушкетик, В. Лебович.


Нагородний лист В. Лебович. 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів
Україністика у світі Конференції Родом з України Видання МАУ Нові видання з україністики Контакти