У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!


Міжнародна асоціація україністів


Національна асоціація україністів


Київ, Україна

 mau-nau@ukr.net

написати листа

International association
of Ukrainian studies

National association of Ukrainian studies
Kyiv, Ukraine

Головна | Новини | Про МАУ | Конгреси МАУ | Національні асоціації україністів

Україністика у світі | Конференції | Родом з України | Видання МАУ

Нові видання з україністики | Контакти

 


В університеті імені Адама Міцкевича (Познань)
ушанували пам’ять Івана Франка

8 грудня ювілейного 2016 року Кафедра україністики Познанського університету (Польща) урочисто відзначила 160-річчя від дня народження Івана Франка.

Прибулих на захід викладачів та студентів українського, українсько-англійського та російсько-українського відділень привітала ведуча цього заходу доктор Олена Гоменюк. Урочистість розпочалася читанням Франкових поезій студентками ІІІ курсу російсько-українського відділення Тетяною Хомко та Анною Філіп’як.

Після вітального слова завідувачки Кафедри україністики професора Тетяни Космеди пам’ять Великого Каменяра вшанували виголошенням двох наукових доповідей. Професор Космеда  розповіла про Івана Франка як гросмайстера комунікації, невимушено, з природною дослідницькою легкістю ознайомлюючи слухачів з маловідомими фактами з особистого та творчого життя  геніального письменника.

Цікавою була також доповідь професора Анни Горнятко-Шумилович, яка привернула увагу слухачів до першоповісті Івана Франка Петрії і Добощуки, що, за влучним визначенням Івана Денисюка, сприймається як „роман ґотичний parexсellence” та „сильно і гарно” вписується у світ надзвичайно багатої в українському письменстві літератури жахів.

Наукову частину ювілейної зустрічі збагатив сольний спів студентки першого курсу україністики Ілони Миколаїшин, яка блискуче виконала дві пісні на слова Івана Франка – Човен і Чого являєшся мені у сні.

Чи не найбільше емоцій викликала вікторина про життя ювіляра. Переглянувши короткометражний фільм, студенти мали нагоду продемонструвати свої знання, уміння слухати та фіксувати подробиці життя Івана Франка.

Після підрахунків результатів і визначення переможців вікторини, прийшов час на нагороди і заключне слово завідувача Кафедри україністики професора Тетяни Космеди.

Урочисте вшанування пам’яті Івана Франка в Познанському університеті пройшло в атмосфері піднесення, особливої пошани та усвідомлення неоціненного внеску Івана Франка в розвиток української літератури та культури.

Свято сприяло поглибленню знань студентів про творчу діяльність класика української літератури, популяризації його спадщини, виховання почуття гордості за українську культуру, прагнення вивчати її.

Анна Горнятко-Шумилович,
Тетяна Космеда.


 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів
Україністика у світі Конференції Родом з України Видання МАУ Нові видання з україністики Контакти