У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!


Міжнародна асоціація україністів


Національна асоціація україністів


Київ, Україна

 mau-nau@ukr.net

написати листа

International association
of Ukrainian studies

National association of Ukrainian studies
Kyiv, Ukraine

Головна | Новини | Про МАУ | Конгреси МАУ | Національні асоціації україністів

Україністика у світі | Конференції | Родом з України | Видання МАУ

Нові видання з україністики | Контакти

 


ОДИНАДЦЯТA МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ ДРАГОМАНІВСЬКІ СТУДІЇ В СОФІЇ

У Софiї (Болгарія) 14 жовтня 2016 року вiдбулася Одинадцята Міжнародна наукова конференція Драгоманівські студії.

Організатором конференції була фундація Мати Україна. Конференція проводилася за пiдтримки та активної участi Софiйського унiверситету Св. Клiмента Охридського та посольства України в Республiцi Болгарiя, у партнерстві з Інститутом етнології і фольклористики з Етнографічним музеєм при БАН, філософським факультетом Веліко-Тирновського університету, за участі Інституту історичних досліджень БАН, Львівського університету ім. Івана Франка.

Почесними гостями конференції Драгоманівські студії були Тертична Анна, Тимчасово Повірена в справах України в Республіці Болгарія, Пенчев Бойко, доц., д-р, декан Факультету словянських філологій Софiйського унiверситету імені Св. Климента Охридського, Куманов Мілен, доц., д-р Інституту історичних досліджень БАН, Лазор Оксана, старший викладач кафедри словянської філології Львівського національного університету імені Івана Франка, Доган Марія з Університету Хаджеттепе, Анкара, Туреччина, Садігова Вусала, ІІІ секретар посольства Азербайджану в Республіці Болгарія.

Учасники конференцiї Драгоманівські студії.

Вітання учасникам конференції надіслала академік Ганна Скрипник директор Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського.

Привітання директора ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України Ганни Скрипник учасників конференції.

Успішної роботи конференції побажала Наталія Драгоманова онука Михайла Драгоманова.

Лист Наталiї Драгоманової до В. Драгулевої з вiтанням конференцiї.

З вітальними словами виступили Бойко Пенчев, декан Факультету словянських філологій СУ, Олена Коцева, голова Спілки українських організацій Болгарії Мати Україна. Анна Тертична, Тимчасово Повірена в справах України в Болгарії, привітала учасників конференції і зробила презентацію книги Сестра моя, Софія, яка вийшла у видавництві газети День. А. Тертична вручила грамоти Міністерства освіти і науки України викладачам україністам Факультету словянських філологій СУ.

Програма конференції присвячена 25-річчю Незалежності України, 25-річчю встановлення українсько-болгарських дипломатичних стосунків та 20-річчю відділення україністики в Софійському університеті. Усі ці ювілейні події відповідають духу Драгоманівської ідеї щодо незалежної Української держави, української мови і культури.

Вшановуючи 175-річчя з дня народження професора Софійського університету українського вченого Михайла Драгоманова, учасники конференції не обійшли увагою ювілей відового українського історика Михайла Грушевського доповідач М. Васілева, ювілей Івана Франка соратника М. Драгоманова. У своєму виступі Л. Терзійська розглянула стосунки М. Драгоманова і І. Франка, А. Якімова зупинилася на рецензії І. Франка болгарських фольклорних праць М. Драгоманова. Особливо приємно, що в конференції взяли участь студенти й викладачі Львівського університету ім. Івана Франка.

Обговорювалися також українсько-болгарські і болгаро-українські наукові звязки. Е. Данков звернув увагу на вплив української філософської школи на перших болгарських філософів. Цв. Дімітрова познайомила присутніх з результатами спільного проекту Інституту етнології і фольклористики БАН та Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології УНАН. Вперше на конференції Драгоманівські студії болгарський історик М. Куманов підняв питання дослідження української еміграції, зокрема, поліцейське бачення українських емігрантів у 30-х роках ХХ ст. через призму архівів болгарського міністерства внутрішніх справ.

Р. Камберова присвятила свій виступ історії становлення україністики в СУ і представила авторський підручник української мови. Л. Желева зробила огляд підручників української мови для іноземців. Доповідь О. Лазор торкалася українських онімів у болгарських офіційних текстах. О. Сірук познайомила з аналізом корпусу паралельних українських і болгарських текстів, а О. Сорока зробила презентацію Короткого болгарсько-чесько-польсько-українського тематичного словника.

Книги, що презентували на конференції.

Т. Матанова представила свою книгу С две родини, два езика, две култури, у якій узагальнила власні дослідження дітей у змішаних шлюбах, болгаро-українських зокрема. Продовжуючи працювати у цьому напрямі Т. Матанова запропонувала нове дослідження про вишиванку як складову життя українців в Болгарії. Обєктом дослідження М. Доган стала Українська недільна школа в Софії. Д. Владов розповів про українські вечори, ініціатором яких він виступив у 2012 р.

Д. Корчева ознайомила учасників конференції з аналізом присутності України в болгарських засобах масової інформації. Б. Вачев поділився враженнями від виставки СИНЕРГИЯ научен туризъм в рисунки и бележки, на якій була представлена і Україна.

Доповіді учасників були зосереджені на українсько-болгарській проблематиці і засвідчили, зокрема, високий науковий рівень конференції Драгоманівські студії, актуальність проблем, що обговорювалися, створення українсько-болгарського науково-культурного простору для обміну думок і ідей та творчої співпраці.

За традицією, що склалася, після закінчення конференції учасники і гості покладають квiти на могилi М. Драгоманова. Цього року учасники конференції українці і болгари, гості з Львова і Харкова взяли участь у протестній акції, організованій українською спільнотою у світі Стоп путін!.

Антоніна Якімова


 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів
Україністика у світі Конференції Родом з України Видання МАУ Нові видання з україністики Контакти