У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!


Міжнародна асоціація україністів


Національна асоціація україністів


Київ, Україна

 mau-nau@ukr.net

написати листа

International association
of Ukrainian studies

National association of Ukrainian studies
Kyiv, Ukraine

Головна | Новини | Про МАУ | Конгреси МАУ | Національні асоціації україністів

Україністика у світі | Конференції | Родом з України | Видання МАУ

Нові видання з україністики | Контакти

 


ЮВІЛЕЙНІ УРОЧИСТОСТІ У СВИДНИКУ (СЛОВАЧЧИНА)

Цьогоріч виповнюється 60 років від заснування найбільшого в Європі музею української діаспори  – Музею української культури у Свиднику,  розташованому на Пряшівщині у Словаччині. Цей ювілей співпав з роковинами його директора – 70-річчям відомого музеолога, етнолога, доктора історичних наук  Мирослава Сополиги (нар. 26 березня 1946 р.), який багато років поспіль є його очільником.

8 і 9 квітня 2016 року в Музеї української культури у м. Свиднику  тривали урочистості, присвячені ювілеям.Відбулася міжнародна конференція «Українці в історії та культурі Карпат», в якій взяли участь відомі дослідники  зі Словаччини, Чехії, України та Польщі. Від офіційних кіл Мирослава Сополигу привітали: директор Словацького національного музею Віктор Ясань, мер міста Свидника Ян Голодняк, керівник української делегації з міста-побратима Рахова В. Ведмідь, директор Інституту суспільних наук Словацької академії наук Маріан Ґайдош, Голова Союзу українців-русинів Словаччини Петро Сокол та ін. Потому відбулося пленарне засідання, на якому  виступили: заступник Ясаня, директор Музею єврейської культури Павол Мещан, професор з Чехії Юрай Лангер та директор Інституту народознавства НАН України академік Степан Павлюк.

На конференції, що далі тривала у двох секціях,  прозвучали доповіді з історії, літератури, мови, мистецтва та ін. Карпатського регіону, серед них і присвячені висвітленню діяльності Музею. Серед доповідачів згадаймо імена поважних  дослідників –  фольклориста, громадського діяча Миколи Мушинки з Пряшева, професора Богдана Гальчака з Польщі, співробітників Музею Йосипа та Надію Вархол, україністів Марії Чіжмарової та Любіци Баботи з Пряшева, дослідників Світлани Пахомової, Михайла Приймича з Ужгорода та багатьох ін. Мирослав Сополига ознайомив присутніх з історією Музею, його сучасним станом, труднощами, пов’язаними з політичною ситуацією в країні  – т.зв. русинським питанням.

Від ІМФЕ ім. М.Т. Рильського НАН України  Музей та його директора привітали учений секретар Інституту Наталія Стішова та  доктор філологічних наук, Голова національної асоціації україністів Леся Мушкетик, які передали  Мирославу Сополизі Почесну грамоту Президії НАНУ, а також зачитали урочисте привітання від директора Інституту академіка Ганни Скрипник, подарували підготовлений в Інституті збірник праць на вшанування ювіляра (2016 р.). Своєю чергою  він  вручив гостям презентабельне, багато ілюстроване, щойно з друку,  видання – власну монографію під назвою  «Народна архітектура українців Словаччини».

Учасники святкувань мали змогу відвідати Музей та скансен, прослухати виступи українських гуртів Словаччини.


В.Ясань, М.Ґайдош, Я.Голодняк, М. Сополига.

Засідання 2-ї секції.

Н. Стішова, Л. Мушкетик, М. Сополига.

С. Павлюк, Л.Мушкетик, Микола та Магда Мушинки.


 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів
Україністика у світі Конференції Родом з України Видання МАУ Нові видання з україністики Контакти