У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!


Міжнародна асоціація україністів


Національна асоціація україністів


Київ, Україна

 mau-nau@ukr.net

написати листа

International association
of Ukrainian studies

National association of Ukrainian studies
Kyiv, Ukraine

Головна | Новини | Про МАУ | Конгреси МАУ | Національні асоціації україністів

Україністика у світі | Конференції | Родом з України | Видання МАУ

Нові видання з україністики | Контакти

 


У ПОЗНАНІ  ВШАНУВАЛИ  ПАМʼЯТЬ ТАРАСА  ШЕВЧЕНКА

11 березня кафедра україністики університету імені Адама Міцкевича провела чергові Шевченківські читання-2016. У програмі читань вітання від директора Інституту російської філології професора Анджея Сітарського, який подякував студентам і викладачам кафедри україністики за те, що Шевченкові дні вже шість років поспіль відзначаються у стінах університету, звучать розповіді про великого генія українського народу, чути Шевченкове слово, щиро репрезентоване студентами українського відділення. Професор також повідомив, що прийнято рішення перейменувати Інститут російської філології, і вже з наступного року він матиме назву Інститут російської і української філології, що викликало бурхливі аплодисменти присутніх.

Змістовною та яскравою була наукова доповідь професорки А. Горнятко-Шумилович  на тему «„У хороший Шевченків слід ступаючи...” (Штрихи до портрету Василя Симоненка – духовного спадкоємця Великого Кобзаря»; студентські повідомлення Олександри Русін (3 курс) «Долаючи стереотипи: образ жінки у творчості Тараса Шевченка, Марка Вовчка та Ольги Кобилянської» і Пшемислави Ліса-Маркевіч (1 курс) «„Причинна” Тараса Шевченка (До питання про жанрово-стильову специфіку балади») викликали щире зацікавлення в аудиторії.

Після доповідей студенти продемонстрували свої акторські таланти: слухачам було запропоноване інсценування поеми «Причинна» Тараса Шевченка. Інтерпретація викликала гарну реакцію слухачів, адже студенти зуміли показати ще одну трагічну історію  закоханих – українських Ромео та Джульєтти. Креативність студентів вразила: костюми русалок і потерчат, українського козака, самої Причинної, мовчазного Місяця, що  постійно присутній і спостерігає за усім дійством, оформлення  декорацій, музичний супровід, майстерний спів в оригінальному оформленні, хореографія – усе було бездоганним, усе показало, як студенти відчули культуру України, емоції Тараса Шевченка, ментальність українців, усю гаму їхніх відчуттів, переживань.

Завершила читання завідувач кафедри україністики УАМ професорка Тетяна Космеда. У заключному слові вона наголосила, що поезія великого сина українського народу завжди була близька полякам, адже про це є чимало свідчень у науковій літературі, а також в інтимних творах (щоденниках, листах) багатьох діячів польської і української культур, зауважила, що студенти змогли відчути дух України і передати його, продемонструвавши, крім цього, гарне знання української мови, її мелодійність та ліричність, зуміли правдиво передати всю гаму емоцій твору, його експресію та виразність. Вона виокремила кожного з учасників дійства, указавши на персональну роль кожного студента в організації і проведенні свята, висловивши всім щиру подяку, зокрема й викладачам кафедри україністики – професорці Анні Горнятко-Шумилович як духовному натхненнику заходу, Олені Гуменюк як консультанту і пораднику студентів, ад’юнкту Лукашу Малєцькому, який майстерну оформив усі необхідні графічні рекламні матеріали, а також Гражині Ятчак, яка керує драматичним гуртком студентів Інституту і надала відповідну допомогу студентам-україністам та запросила всіх через рік на наступні читання, що стали доброю традицією УАМ.

Крім того, кожний зі студентів, які брали участь у підготовці читань, отримали журнал «Вивчаю українську мову», що традиційно вже впродовж 3 років передають волонтери з Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, популяризатори української культури і науки, відомі українські вчені-мовознавці – професор, декан філологічного факультету імені Г. Квітки-Основ’яненка К. Ю. Голоборотько та професор, завідувач кафедри О. О. Маленко. Студенти вдячні їм за ще одну можливість долучитися до українського слова, української лінгвокультури.

Професори кафедри україністики УАМ –
Тетяна Космеда і Анна Горнятко-Шумилович


 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів
Україністика у світі Конференції Родом з України Видання МАУ Нові видання з україністики Контакти