У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!


Міжнародна асоціація україністів


Національна асоціація україністів


Київ, Україна

 mau-nau@ukr.net

написати листа

International association
of Ukrainian studies

National association of Ukrainian studies
Kyiv, Ukraine

Головна | Новини | Про МАУ | Конгреси МАУ | Національні асоціації україністів

Україністика у світі | Конференції | Родом з України | Видання МАУ

Нові видання з україністики | Контакти

 


У дивосвіті поезії: про Другий Загальнопольський конкурс
декламації української поезії в УАМ (Познань)

25 листопада 2016 р. в актовому залі імені Яна Любранського, що міститься в Ректораті Познанського університету імені Адама Міцкевича, відбувся Другий загальнопольський конкурс декламації української поезії. Свято поезії організоване з ініціативи Кафедри україністики в рамках сьомих Познанських днів східнослов’янської культури  „Мімокі” 2015.

Запрошених гостей, учасників і всіх присутніх привітав директор Інституту професор Анжей Сітарський. Він наголосив на значущості й ролі подібних заходів у популяризації української мови й культури серед польської молоді.

До складу журі конкурсу ввійшли: директор Інституту професор Анжей Сітарський, завідувач Кафедри україністики професор Тетяна Космеда (голова журі), професор кафедри Анна Горнятко-Шумилович, гість з України – молода викладачка Тернопільського педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Олена Гоменюк, а також познанський актор театру та відомий польський режисер Андрій Щитко, який поставив у театрах Харкова такі п’єси, як “Прощай, Юдасю”, “Антігона в Нью-Йорку”, що мали великий успіх у глядачів України і Польщі.

У конкурсі взяли участь, певна річ, опісля відбіркових турів вишівських оглядів, десять студентів-україністів із Кракова, Варшави, Любліна й Познані. Студенти декламували, головно, вірші українських поетів, зокрема класиків української літератури Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Петренка, поетів-шістдесятників – Василя Стуса, Миколи Вінграновського, Василя Симоненка, Ліни Костенко, урешті, сучасних майстрів поетичного слова – Олександра Ірванця. Цікавинкою цьогорічного конкурсу стало художнє читання тексту пісні Не твоя війна Святослава Вакарчука. У свій репертуар конкурсанти ввели й українські переклади віршів польських авторів: Віслави Шимборської – лауреатки Нобелівської премії у галузі літератури (1996) та Юліана Тувіма – класика декади міжвоєнного десятиліття.

Вів конкурс кандидат філологічних наук, викладач кафедри україністики Ришард Купідура (Польща), який перед презентацією кожного учасника надавав коротку інформацію про авторів поезії та специфіку дібраного репертуару.

Студенти, які прибули на конкурс, викладачі УАМ та присутні любителі поетичного слова мали нагоду не лише сприймати майстерну декламацію у виконанні майбутніх україністів, але й милуватися неповторним звучанням українських народних пісень. Студентський хор під керівництвом кандидата філологічних наук, викладачки кафедри україністики Марти Абузарової (Польща) виконав у перервах між виступами конкурсантів такі пісні, як Порізала пальчик, ой болить..., Ой там у Львові, на Високім Замку..., Ой хмариться, туманиться... Присутні в залі могли насолодитися також сольним виконанням пісень Ой, чий то кінь стоїть та Ніч яка місячна, зоряна, ясная...

Рішенням журі присуджено три нагороди за майстерність виконання української поезії: першу – студентці 2 курсу Анні Філіпіак (Познань), другу – студенту 2 курсу Альберту Лукасевичу (Познань), третю – студентці 3 курсу Анні Щербань (Краків). Спеціальну нагороду за наполегливість й ентузіазм у популяризації українського поетичного слова отримав Павло Скібнєвський з Любліна, який бере участь у конкурсі вдруге.

Переможців відзначили спеціальними дипломами та нагородили пам’ятними подарунками – цінними книжками про Україну. А володарка першого місця додатково отримала можливість стажування у Львівському національному університеті імені Івана Франка (2016 р.), що буде фінансоване Інститутом російської філології Познанського університету імені Адама Міцкевича.

Свято поезії урочисто завершила професор Тетяна Космеда, дякуючи всім учасникам за їхнє прагнення поширювати самобутність української поезії,чудову репрезентацію її високої енергетики, зі смаком підібраний репертуар, а також наголосила, що очікує від учасників чергового конкурсу (2016 р.) ще вищого рівня декламування, ще більшої кількості конкурсантів, зацікавлених у популяризації України та її культури в Європі.

Тетяна Космеда,
Анна Горнятко-Шумилович


 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів
Україністика у світі Конференції Родом з України Видання МАУ Нові видання з україністики Контакти