У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 


22 квітня  Україну відвідала  Генеральний директор ЮНЕСКО болгарка Ірина Бокова. Вона зустрілася з Прем’єр-міністром України А. Яценюком, в. о. міністра закордонних справ А. Дещицею та Головою Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, заступником міністра закордонних справ України Д. Лубківським, з якими  обговорила низку важливих для обох сторін питань. І. Бокова мала зустрічі і з іншими урядовими особами.

Цього  дня Гендиректор ЮНЕСКО зустрілася також з Президентом Національної академії наук України, академіком НАН України  Борисом Патоном.  Потому відбулися урочисті збори Президії НАНУ, присвячені 60- річчю членства України в ЮНЕСКО (дата події 12 квітня).

Засідання відкрив Борис Патон,  який привітав шановану гостю та всіх присутніх з видатною подією, окреслив завдання і досягнення української науки у співробітництві з ЮНЕСКО. З останніх він згадав дві урочисті дати, що відмічалися в Україні під егідою ЮНЕСКО, це 150-річчя з дня народження В. Вернадського (2013 р.) та 200-річчя Т. Шевченка. Було проведено низку заходів, серед них міжнародні конференції. І. Бокова зі свого боку розповіла про плідну співпрацю двох установ,  зокрема в екологічній (Чорнобиль та ін.), науково-освітній, культурній царинах, про залучення пам’яток матеріальної та духовної спадщини України до об’єктів ЮНЕСКО (до прикл. петриківський розпис). В обговоренні виступили голова Малої академії наук С. Довгий, який вручив  Боковій пам’ятну медаль і попросив  її сприяння щодо включення академії під егіду ЮНЕСКО. В обговоренні взяли участь також  директори Інститутів НАНУ. У кінці І. Бокову нагородили срібною медаллю НАН  України «За сприяння розвитку науки».

Українські науковці-гуманітарії  активно співпрацюють з ЮНЕСКО, зокрема проводять  немало конференцій під егідою Організації, беруть участь у багатьох  спільних заходах, готують матеріали тощо. Зокрема Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології співпрацює із зарубіжними організаціями, які мають статус ЮНЕСКО IOV (International Organization of Folk Art – Міжнародна організація з народної культури)  та SIEF (Société Internationale d′Ethnologie et de Folklore – Міжнародна організація з етнології та фольклору) зокрема кілька співробітників Інституту є їх членами.  27 червня – 5 липня 2013 р.  відбулася ХІІІ  Міжнародна конференція з народної культури «Джерела і шляхи традиційних європейських культур в ХХІ столітті» (Київ – Севастополь, під егідою ЮНЕСКО). Організатором заходу були Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України та Комісія з науки і дослідження Центрально-Східної Європи Міжнародної організації з народної культури (IOV). Це перша конференція такого високого представницького рівня даної організації на теренах України. Було заслухано доповіді науковців з багатьох країн світу – Польщі, Білорусі, Єгипту, Іспанії, Кіпру, Туреччини, Росії, США та Філіппін, виступила її президент Кармен Паділла, куратор конференції з Польщі – А. Бжозовська-Крайка, а також науковці ІМФЕ – Л. Вахніна (Голова української секції IOV), І. Юдкін, Л. Мушкетик, О. Микитенко, О. Чебанюк, М. Карацуба та ін.

Науковій співпраці з ЮНЕСКО сприяють і великі міжнародні форуми, в яких активну участь беруть науковці-славісти, україністи та ін. Так, 20–27 серпня 2013 р. у Мінську відбувся ХV Міжнародний з’їзд славістів. У з’їзді, що проходив під патронатом Ради Міністрів Республіки Білорусь, взяли участь понад 550 науковців із 34 країн, серед них велика українська делегація. Оголошений ЮНЕСКО Рік Шевченка 2014 р. разом із зарубіжними колегами відзначили україністи  VIII –им Конгресом україністів під назвою «Тарас Шевченко і світова україністика: історичні інтерпретації та сучасні рецепції».


 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти