У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

Литовські та українські науковці видали
книгу про спільну історію

У київському видавництві Балтія-Друк побачила світ перша книга-розвідка Україна: литовська доба 1320 1569, присвячена періоду Великого князівства Литовського в українській історії. Презентація видання, створеного дослідниками двох держав, відбулася 29 січня у заповіднику Софія Київська.

Період XIV-XVI століть цікавий передусім тим, що в той час за активної участі литовського народу Україна фактично була врятована від монголо-татарської навали. Окрім того, як свідчать нещодавно віднайдені тексти українсьо-литовських угод, Київ, Камянець-Подільський, Переяслав, Чернігів та інші міста приєднувалися до Князівства Литовського як рівні, на правах конфедерації, і понад 200 років зберігали автономію. У той період закладалися основи української державності, писемності й культури, запевняють учені.

Не дивно, що в радянський час цю добу не досліджували. Презентована  книга Україна: литовська доба 1320 1569 є перша в своєму роді.

Посол Литви в Україні Альгірдас Кумжа зазначив: Починаючи з XIV століття існувала така держава: Велике князівство литовське. І зараз ми, литовці, та й українці, я гадаю, радіємо, що маємо змогу досліджувати ту добу, що зявилася така книга, за фінансової та організаційної підтримки посольства Литви в Україні. Ця книга буде корисна всім: і литовцям, і українцям, яким небайдужа наша історія. Готуючи книгу, науковці досліджували ту добу і знайшли багато цікавого.

Детальніше: http://eu.prostir.ua/view/165668.html

 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти