У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

ДіяльністьОдеська філія Національної асоціації україністів продовжує роботу з українською діаспорою в Румунії щодо вивчення історії і культури українців Північної Добруджі, популяризації знань особливо серед української молоді. У цьому контексті розпочалось створення історико-етнографічного комплексу "Задунайська Січ", який плнується збудувати і Верхньому Дунавці - місці розташування Дунавецької Січі.

У примарії села Мурігйол (повіт Тульча) відбулася зустріч посла України в Румунії, директора культурно-інформаційного центру при посольстві України в Румунії, голови Союзу українців в Румунії, голови Тульчинської філії Союзу українців, декана історичного факультету Одеського національного університету імені І.І.Мечникова (голови Одеської філії Національної асоціації україністів) з примарем комуни Мурігйол. Обговорювались питання щодо виділення землі для комплексу, узгоджувались дії на найближчу перспективу

 

В'ячеслав Кушнір.

 


 

УКРАЇНЦІ ЗА ДНІСТРОМ І ДУНАЄМ

 

Значна частина української діаспори в Румунії комплексно розміщена в нижньодунайському регіоні і Добруджі. Тривалий час добруджанські українці не мали звязків з історичною батьківщиною і тільки з кінця 1990-х років розпочалась співпраця переважно в гуманітарній сфері. Здійснювалась вона в рамках програми транскордонного співробітництва нижньодунайських областей України, Румунії і Молдови. Безпосереднім виконавцем завдань у сфері науково-дослідної і популяризаторської роботи став історичний факультет Одеського національного університету імені І.І.Мечникова.

 

Детальніше


 

 

Координація наукової діяльності. Культурні взаємозв'язки.

(1990-1992)

Статутними положеннями визначено, що: НАУ діє відповідно до чинного законодавства та статуту, підтримує наукові та культурно-освітні зв'язки, здійснює науковий і культурний обмін; підтримує постійні контакти з міжнародною асоціацією україністів та науковими інститутами, культурними, творчими спілками, товаристами, державними органами; здійснює наукові дослідження спільно з ученими, діячами культури та українознавчими центрами інших країн; йдеться насамперед про визначення пріоритетної тематики з огляду на наявність численних прогалин в українській гуманітаристиці, а також про нові підходи до окремих проблем, про включення у світову культуру та наукову комунікацію, про виявлення і заохочення молодих перспективних учених.

 

Детальніше


 

 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти