У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

історія


 

 

НАЦІОНАЛЬНА АСОЦІАЦІЯ УКРАЇНОЗНАВЦІВ
(НАУ)

 

Національна асоціація українознавців (до проголошення незалежності України - Республіканська асоціація україністів - РАУ) - заснована на установчих зборах у жовтні 1989 р. в Києві. В ухваленому Статуті асоціації було визначено її організаційну структуру та завдання у справі координації, стимулювання та популяризації українознавчих досліджень і їх здлобутків як в Україні, так і за її межами.

НАУ функціонує як складова частина Міжнародної асоціації україністів (МАУ) поряд з іншими національними асоціаціями (польською, американською, канадською, німецькою та ін.), проте її місце і завдання, обсяг і характер роботи - особливі. Вона є базовою для міжнародної асоціації. НАУ взяла на себе вагому частку теоретичного і практичного забезпечення процесів національно-культурного відродження, відновлення історичної пам'яті, налагодження освіти на нових, патріотичних основах. Не дублюючи діяльність державних інституцій та інших громадських організацій, НАУ визначила для себе своє особливе місце серед структур, що покликані генерувати наукову і культурно-освітню роботу в Україні, потреба в якій у нових історичних умовах стала сповна усвідомленою, невідкладною і можливою. Конституювання українознавства як інтердисциплінарної цілісності, подолання відключеності гуманітарних наук в Україні від світової україністики, інтеграція української національної культури в культуру світову та залучення масиву зарубіжної української науки і культури до загальнонаціонального культурного процесу - такі площини діяльності НАУ. Серед важливих науково-організаційних заходів - заснування Міжнародного університету українознавства, Міжнародної школи україністики, проведення низки міжнародних наукових конференцій.

Першим президентом НАУ було обрано академіка НАН України Івана Дзюбу, згодом її очолювали члени-кореспонденти НАН України Володимир Євтух, Олекса Мишанич, Ганна Скрипник. Нині президент НАУ канд. істор. наук, ст. науковий співробітник ІМФЕ ім. М.Т. Рильського НАН України Галина Бондаренко.

 

 

 

 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти