У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

ЦІОЛКОВСЬКИЙ Костянтин

(повне прізвище Ціолковський-Наливайко)

(17.09. 1857, Іжевське, Рязанщина 19.09 1935, Калуга, Росія)

 Теоретик космонавтики (СРСР).

 Одержав педагогічну освіту.

 Ідея дослідження Всесвіту оволоділа К.Ціолковським у ранньому віці. У зрілі роки він розповів про це в книзі "Мрії про землю та небо" (1895). Через хвороби та родинні обставини юнак не зміг одержати вищої освіти. Склавши іспит на право працювати вчителем, викладав у школах підмосковного Боровська і Калуги. Самостійно проводячи різноманітні дослідницькі роботи з аеронавтики, К.Ціолковський привернув до себе увагу багатьох відомих вчених Росії, зокрема, членів Російського фізико-хімічного товариства в Петербурзі у тому числі Д.Мендєлєєва. Основні праці теоретика космонавтики були пов'язані з чотирма визначальними для нього проблемами: науковим обґрунтуванням цільнометалічного аеростата (дирижабля), обтічного аероплана, потяга на повітряній подушці та ракети для міжпланетних подорожей. Після знайомства з М.Жуковським, К.Ціолковський почав займатися механікою керованого польоту, в результаті чого ним був спроектований керований аеростат (слово "дирижабль" з'явилося пізніше). 1894 року вчений опублікував статтю "Аероплан або Птахоподібна (авіаційна) літальна машина", де виклав проект побудови моноплана (пізніше: 1932 року розробив теорію польоту реактивного літака в стратосфері та схеми конструкції літаків з гіперзвуковими швидкостями).

 1896 року піонер космонавтики розпочав працю над своєю фундаментальною роботою "Дослідження космічного простору з допомогою реактивного двигуна" (закінчив 1903), де виклав свої міркування щодо використання ракетних двигунів у космосі, щодо проблем навігаційних механізмів, транспортування палива тощо. Виведена вченим "формула Ціолковського" встановлювала зв'язок між швидкістю ракети, швидкістю витоку газів з сопла, масою ракети, масою вибухових речовин. 1911 року побачила світ друга частина праці "Дослідження космічного простору з допомогою реактивного двигуна". У 1926-29 роки К.Ціолковський запропонував оригінальну ідею побудови космічного корабля багатоступеневу міжпланетну ракету. Теоретик космонавтики висловив ідею створення навколоземних станцій, як штучних поселень, що використовують енергію Сонця, та проміжних баз для міжпланетних сполучень.

 1919 року вчений був прийнятий у так звану соціалістичну Академію (майбутню Академію наук СРСР).

 До світової науки К.Ціолковський увійшов як видатний теоретик, що передбачив шляхи вирішення значної кількості проблем сучасної космонавтики.

 Предки К.Ціолковського вихідці з Волині, далекі родичі гетьмана Северина Наливайка, чим вчений пишався.

 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти