У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

ШОЛОМ-АЛЕЙХЕМ (Рабінович)

 (3.03 1859, Переяслав, Черкащина 28.05 1916, Нью-Йорк, США).

 Письменник (Росія, США).

 Друкуватися почав у 1879 році. Перший значний твір повість "Два камені", побачив світ у газеті "Єврейський народний листок" 1883 року. Під оповіданням "Вибори" вперше з'явився підпис "Шолом-Алейхем" "Мир вам!"У 1888-89 роках організував випуск щоріч-ника "Єврейська народна бібліотека", навколо якого згуртувалися відомі єврейські письменники. Опублікувавши в 1887-89 роках сатиричний роман "Сендер Бланк та його сімейка", романи "Стемпеню" і "Йоселе-Соловей", Шолом-Алейхем став центральною постаттю в єврейській літературі. 1892 року письменник опублікував повість "Менахем-Мендл", а 1894 року глави з "Тев'є-молочника" так була почата двадцятирічна праця над творами, зі сторінок яких постала галерея яскравих національних образів та характерів. Книги Шолома-Алейхема сприймалися як твори, сповнені любові до "маленької" людини, що змальовувалась письменником в ореолі щирого співчуття та сумного гумору.

 Після організованих у Києві 1905 року російськими чорносотенцями єврейських погромів Шолом-Алейхем виїхав до США. 1907 в Женеві, де була видана перша частина повісті "Хлопчик Мотл". З 1908 року письменник жив у Росії, Німеччині, Швейцарії, Австрії, Італії, Данії, знову в США.

 У 1909-11 роках опублікував роман "Блукаючі зірки" про єврейський театр в Росії та єврейських емігрантів в Америці. В останні роки життя Шолом-Алейхем завершив працю над "Тев'є-молочником" , "Менахемом-Мендлом", "Хлопчиком Мотлом". Він написав цикл оповідань, комедію "Крупний виграш", автобіографічний роман "З ярмарку".

 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти