У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

 

УСТАНОВЧІ ЗБОРИ

Геркуланум, Італія
31 травня — 1 червня 1989

 

Науковий форум, що відбувся 31 травня — 1 червня 1989 року в Геркуланумі поблизу Неаполя, належить до визначних подій в історії української культури: тут було засновано Міжнародну асоціацію україністів.

Проведенню Установчих зборів передували два українсько-американські симпозіуми. Перший — "Розвиток давньої української літератури" — проведено в січні 1987 року в Гарвардському університеті, другий — у червні 1988 року в Києві. Саме на другому українсько-аме-риканському симпозіумі було прийнято ухвалу щодо створення Міжнародної асоціації україністів (МАУ) й ініціативна група у складі академіків Омеляна Пріцака, Ігоря Дзеверіна, Віталія Руснівського, професорів Григорія Грабовича і Миколи Жулинського звернулася до українознавців світу із запрошенням взяти участь у виробленні положення про асоціацію. На підставі консультацій з україністами різних країн було скликано установчі збори в Італії, в яких від України взяли участь — Ігор Дзеверін, Іван Драч, Микола Жулинський, Ярослав Ісаєвич, Олекса Мишанич, Оксана Пахльовська, Петро Толочко, від Італії — Рікардо Шккіо, Джузеппе Дель Агата, Андреа Граціозі, від Канади — Богдан Кравченко, Богдан Медвідський, від Польщі — Ришард Лужний, Стефан Козак, від США — Омелян Пріцак, Григорій Грабович, Роман Шпорлюк, Енн Арбор, Ігор Шевченко, Ярослав Пеленський, Анджей де Вінценз, а також Френсіс Томпсон (Бельгія), Вільям Федер (Нідерланди). Установчі збори прийняли Декларацію про створення Міжнародної асоціації україністів, яка має своєю метою сприяння україністичним студіям в країнах світу, координацією цієї роботи, обмін науковою інформацією, підготовку дослідників — спеціалістів. Установчі збори прийняли ухвалу провести у 1990 році у Києві Міжнародний конгрес україністів і звернулися до україністів різних країн із закликом створювати національні і регіональні організації україністів.

Установчі збори схвалили Статут Міжнародної асоціації україністів та обрали керівництво асоціації: Віталій Русанівський — президент, Григорій Грабович (США) — віце-президент, Рікардо Піккіо (Італія) — віце-президент, Ришард Лужний (Польща) — віце-президент, Микола Жулинський — віце-президент, Олекса Мишанич — учений секретар, Іван Драч — голова Комісії для поширення української культури, Ярослав Ісаєвич — голова Комісії з української бібліографії, Богдан Кравченко (США) — голова Едиційної комісії, Омелян Пріцак (США) — голова Археологічної комісії.

Міжнародна асоціація Україністів (МАУ) створена для організації, стимулювання та популяризації українознавчих досліджень і здобутків, посилення впливу наукових розробок на гармонізацію економічного, політичного і культурного життя українського суспільства, інтегрування української науки і культури у міжнародний контекст.

Одна із найголовніших форм діяльності асоціації — проведення Міжнародних конгресів україністів. Це представницькі наукові форуми з числом учасників понад 600 осіб, у співвідношенні: 400 осіб з України і 200 учасників з інших країн.
 

 

 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти