У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

ТЕРЛЕЦЬКІ Стефан

Народився 1928 року в Олешіві на Івано-Франківщині.

Член британського парламенту, радник прем'єр-міністра М.Тетчер, бізнесмен, меценат.

1942 року С.Терлецькі був вивезений до Австрії як остарбайтер. З 1948 року живе у Великобританії (Кардіфф, Уельс).

Зі всіх британських регіонів саме Уельс нагадував юнакові рідне Прикарпаття. Валлійці до того ж здалися йому схожими з українцями за ментальністю. Працював у пекарні, а вечорами навчався, зацікавився політикою, економікою та релігією. Незабаром розпочав свій бізнес, ставши власником готелю в Кардіффі.

1964 року С.Терлецькі вступив до Консервативної партії: "Я став консерватором тому, що на власні очі бачив і комунізм, і нацизм. Консерватори ж за демократію і бізнес те, чого я та моя родина досі не знали". 1983 року був обраний до британського парламенту, працював разом з Маргарет Тетчер (радник), зустрічався з Папою Римським Іоанном Павлом ІІ-им, президентом США Р.Рейганом, лідером СРСР М.Горбачовим, котрий цитував британському парламентареві Шевченків "Заповіт" українською мовою.

 Вісім років С.Терлецькі представляв Великобританію в Раді Європи (за нього проголосували 650 членів британського парламенту).  Колишній остарбайтер ніколи не забував своєї батьківщини та її мови. Він захоплюється історією й всі знахідки, що стосуються невідомих сторінок нашого краю, передає до музеїв Івано-Франківська.

 Серед захоплень С.Терлецькі футбол. Він президент клубу "Кардіфф Сіті".

 Нині С.Терлецькі (член Консервативної партії Великобританії) почесний член Європарламенту і член Палати общин британського парламенту. 1990 року королева Єлизавета вручила йому в Букінгемському палаці орден Командора Британської імперії. Він автор автобіографічної книги "Від війни до Вестмінстера" (2005).

 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти