У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

ТЕРАПІАНО Юрій

(1892, Керч (нині Україна) 1980, Париж, Франція)

Письменник (Франція)

Навчався в Київському університеті (юридичний факультет), військовому училищі.

Юрій Терапіано був високоосвіченою людиною, відданий російській словесності і разом з тим був глибоким знавцем східної культури. Тут ховаються джерела його "урочистої релігійної містики" (Г.Федотов).

 Доля Ю.Терапіано випала складна. Він вимушений був залишити літературну творчість й взяти участь у громадянській війні, яку розв'язали в колишній Російській імперії більшовики. Воював на боці "білої" гвардії.  Учасник творчого об'єднання "ХЛАМ" (художники, літератори, артисти, музиканти). 

В еміграції жив у Парижі, де організував Спілку молодих письменників та поетів.

 Перша книга віршів "Лучший звук" побачила світ 1926 року. Другий "Бессонница" (1935). Обидві книги видані в Німеччині. 1938 року в Парижі надрукований збірник "На ветру". У післявоєнні роки побачили світ ще три книги Ю.Терапіано: "Странствие земное" (1950), "Избранные стихи" (1963) та "Паруса" (1965).

 Улюбленому Сходу письменник присвятив дві книги: "Мандри у невідомий край" та "Маздеїзм: сучасні послідовники Зороастра".

 1953 року в Нью-Йорку вийшла антологія російського зарубіжжя "На Заході", де поміщено добірку кращих творів Ю.Терапіано.

 До золотого фонду російської мемуаристики увійшла книга спогадів Ю.Терапіано "Встречи" (1953) (тут йдеться про К.Бальмонта, Д.Мережковського, З.Гіппіус, О.Мандельштама, В.Ходасевича та інших).

 Як прозаїк Ю.Терапіано є автором "Путешествия в неизвестный край" (1946). Як критик письменник опублікував сотні статей у зарубіжній періодиці.

 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти