У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

ХМЕЛЮК Василь

 (3.07 1903, Березівка Вінницької області 2.11 1986, Париж).

 Художник (Франція)

 Навчався у Краківській академії мистецтв, Українській студії пластичних мистецтв у Празі, Празькому Карловому університеті (філоло-гічний факультет).

 В.Хмелюк учасник визвольних українських змагань часів революції 1917-20 років. Тому зрозуміло, чому його життя минуло поза межами батьківщини.

 З 1928 митець жив у Парижі, де став однією з центральних постатей мистецького життя французької столиці. Паризький професор Ш.Кюнстлер писав про В.Хмелюка: "Його ім'я відоме найбільшим колекціонерам світу (вони пишаються набутими полотнами Хмелюка). Його праці представлені в музеях Люцерна, Лондона і Стокгольма. Ми вдячні Амбруазу Воллару, який ввів митця в паризький мистецький світ". Дякуючи своєму таланту В.Хмелюк мав змогу виставляти свої картини у відомих паризьких галереях, залах престижного Інституту Тесена. Не зважаючи на фінансову післявоєнну сутужність, французький уряд закуповував твори українського парижанина.

 Без імені В.Хмелюка неможливо уявити життя української мистецької колонії в столиці Франції. Він був не лише художником, але й поетом (видав три збірки поезій). Коло В.Хмелюка: Олекса Грищенко, брати Вірсти, Михайло Андрієнко та багато інших.

 Твори митця зберігаються в музеях та приватних збірках Парижа, Стокгольма, Нью-Йорка, Люцерна, Філадельфії, Мюнхену, Торонто...

 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти