У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

ФРЕЙД Зігмунд

 (6.05 1856, Фрейберг, Австрія 23.09 1939, Відень, Австрія)

 Психоаналітик, вчений з світовим авторитетом (Австрія).

 Навчався у Віденськом університеті (медичний факультет).

 У 1876-82 працював в інституті фізіології, де займався вивченням проблем психоаналізу. Потім переходить до головного шпиталю Відня. Одержує звання приват-доцента з неврології. Стажується у доктора Шарко в Парижі, перекладає на німецьку праці видатного медика. Відкриває приватну практику психоаналітика.

 З.Фрейд, жартуючи, називав себе Мойсеєм психоаналізу. У цьому відобразилося його життєве кредо: антагоніст Риму Ганнібал мріяв про завоювання Риму, а Фрейд про інтелектуальне завоювання світу.

 Вчений вірив у розумне й гармонійне облаштування світу під егідою диктатури еліти. У праці "Майбутнє однієї ілюзії", сповідуючи платонівські принципи раціонального влаштування держави, обстоював антидемократичні засади, заперечував визначальну роль народу у суспільному житті й державобудівництві.

 5 березня 1902 року до З.Фрейда нарешті прийшла слава й визнання: імператор Франсуа-Жозеф І-й підписав офіційний указ про присвоєння вченому звання професора-асистента. 1908 він відкриває Віденське психоаналітичне товариство, де збиралися не лише медики, але й творча інтелігенція.

 1922 року Лондонський університет вшановував п'ятьох геніїв людства, зокрема й З.Фрейда та А.Ейнштейна. Відтепер психоаналітик стає популярним не лише у Європі: його запрошують на лекції в США, гонорари за це досягають десятків тисяч доларів.

 1923 року З.Фрейда оперують (ракова пухлина). У Німеччині до влади прийшли нацисти: донька вченого Анна, яка очолювала Всесвітнє психоаналітичне товариство, арештована. Родина Фрейда втікає до Лондона. Здоров'я видатного науковця стає безнадійним і 23 вересня 1939 року лікуючий лікар за проханням З.Фрейда вводить йому смертельну дозу морфію...

 З.Фрейд вчитель та ідейний натхненник європейського філософа К.-Г. Юнга. 1930 З.Фрейд одержав премію Гете з літератури.

 Батьки психоаналітика походженням з Бучача ( нині Тернопільска область), де жили до переселення в австрійське місто Фрейберг, що знаходиться поблизу кордонів Польщі та Австрії...

 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти