У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

ФЕЛДЕНКРАЙЗ Моше

(6.05 1906, Славута, Україна 1.07 1984, США)

Інженер, фізик, винахідник, фахівець з бойових мистецтв.

Навчався в Сорбонні (Париж).

Коли М.Фелденкрайзу було зовсім мало років, родина перебралась до Корця, потім до Барановичів (Білорусь). Часті переїзди та бойові дії І-ї Світової війни не дозволили майбутньому винахідникові одержати пристойну освіту. 1918 року в 14 років він відправився в паломництво до Палестини. Повернувшись до родини на землі майбутнього Ізраїлю. Моше одержав вищу освіту й працював картографом у Британському бюро геології, геодезії та картографії. Вступив до групи самооборони, де освоїв боротьбу джіо-джитсу та розробив власну техніку самооборони. У Франції одержав освіту механіка й електротехніка. 1933 зустрівся з професором Кано створювачем дзюдо. Захопився цим видом боротьби й першим серед європейців виборов чорний пояс з дзюдо.

 Паралельно всьому цьому М.Фелденкрайз намагався здійснити свою мрію стати дослідником-науковцем. У Парижі він працює асистентом у Фредеріка Жоліо-Кюрі в Інституті радія, вчиться в Сорбонні, пізніше захищає дисертацію на ступінь доктора наук. 1935-37 в лабораторії Arcueil Cachan, де бере участь у роботі по створенню генератора Ван де Графа, який використовувався в експериментах з розщеплення атому. 1939-40 працював з Полем Ланжевеном вивчав магнетизм та ультразвук. 1940 напередодні вступу до Франції нацистів виїздить до Великої Британії, де 1940-45 проводив дослідження методів боротьби з німецькими підводними човнами для Британського адміралтейства.

 1942 опублікував підручник з самооборони "Практичне керівництво для ведення бою без зброї" та "Дзюдо". Також вів практичні заняття з самооборони. 1949 побачила світ книга, присвячена методу М.Фелденкрайза "Тіло та набута поведінка".

 1951 переїздить до Ізраїлю, де очолює Відомство електроніки ізраїльської армії. З 1954 залишає наукову працю, постійно живе в Тель-Авіві. Пише книгу "Сильна особистість" та викладає свій метод. Серед його учнів прем'єр Ізраїлю Давід бен Гуріон. М.Фелденкрайз повністю віддається пропаганді здорового способу життя, радості людського існування, oj можна досягти, освоївши його метод. Володіючи 6-ма мовами, вчений написав декілька книг про свій метод оптимістичного людського буття.

Відійшовши до іншого світу, М.Фелденкрайз залишив по собі групу добре навчених та тренованих послідовників, які працюють в багатьох країнах світу.

 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти