У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

ТАММ Ігор

(8.07 1895, Владивосток, Росія 12.04 1971,Москва, РФ)

Фізик (СРСР).

Навчався в Едінбурзькому, Московському університетах.

Дитинство та юність майбутнього вченого пройшло в Єлизаветграді (нині Кіровоград), де він закінчив гімназію. І як педагог І.Тамм сформувався в Україні: після університетського навчання викладав фізику в Кримському університеті, а пізніше Одеському політехнічному інституті. З 1922 року молодий вчений працював у Москві.

Ігор Тамм увійшов до історії науки як провідний фізик, один з авторів теорії Черенкова_Вавилова щодо випромінювання. Він заклав теоретичну основу для здійснення керованої термоядерної реакції та створення в СРСР водневої бомби.

У сфері перших наукових зацікавлень І.Тамма Були електродинаміка анізотропних твердих тіл (тобто таких, що мають різноманітні фізичні властивості та характери стики) та оптичні властивості кристалів. Пізніше він звернувся до квантової механіки і пояснив акустичні коливання та розсіювання світла у твердих середовищах. У галузі квантової теорії металів зробив кілька відкриттів. Розробив каскадну теорію потоків космічних променів. Разом з І.Франком запропонував теорію, що пояснила природу випромінювання, виявлене П.Черенковим. 1985 року І.Тамму, І. Франку та П.Черенкову було присуджено Нобелівську премію з фізики.

Разом з А.Сахаровим запропонував метод утримання газового розряду за допомогою магнітних полів задля контролювання термоядерної реакцієї.

1953 року обраний дійсним членом Академії наук СРСР. Автор наукових праць з квантової теорії, фізики твердого тіла, ядерної фізики, фізики елементарних частинок та підручника "Основи теорії електрики".

 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти