У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

ТУГАН-БАРАНОВСЬКИЙ Михайло

(21.01 1865, Солоне, Харківщина 21.01 1919, Прага)

Економіст, історик, політик (Росія), який справив значний вплив на розвиток економічної науки ХХ століття.

Навчався у Харківському університеті. Стажувався у Великій Британії. Доктор наук (Московський університет). Генеральний секретар фінансів в уряді Української Народної Республіки (1917). З 1913 професор Петербурзького, з 1918 Київського університетів.

М.Туган-Барановський теоретик ринкових відносин та кооперативного руху. Автор праць з економічної теорії, зокрема, "Промислові кризи в сучасній Англії, їх причини та вплив на народне життя" (1894), в якій проаналізував всі сучасні йому теорії ринків, полемізуючи з К.Марксом, запропонував свою теорію ринків, криз та кон'юнктури. Ідеї харків'янина вплинули на формування поглядів німецьких (А.Шпітгофа, Й.Шумпетера), французьких (Ж.Лескюра, А.Афталіона), шведських (Г.Касселя, К.Вікселя), російських (М.Кондратьєва) економістів.

 З 1917 в Україні. Один з ініціаторів створення Української академії наук, директор Інституту з вивчення економічної кон'юнктури та народного господарства України. Як діяч, відданий ідеї української державності, М.Туган-Барановський активно сприяв розвитку вітчизняної науки, української мови та культури. Вчений розробив проекти створення нових вищих наукових закладів України. Проекти моделей майбутнього суспільного устрою, економічного розвитку української держави визначили зміст фундаментальної праці М.Туган-Барановського "Політична економія", яка стала підсумковою в житті вченого й побачила світ 1919 року.

 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти