У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

АЙХЕНВАЛЬД Юлій

 (12.-1 1872, Балта Одеської області 17.12 1928, Берлін)

 Літературний критик, перекладач (Росія, Німеччина)

 Навчався в Новоросійському університеті (Одеса).

 Викладав у московських гімназіях та вузах.

 Значний вплив на формування світогляду Ю.Айхенвальда мала філософія А.Шопенгауера (він переклав з німецької Повне зібрання творів А.Шопенгауера). Співпрацював з періодичною пресою, зокрема, журналами "Русская мысль", "Вопросы философии и психологии", "Новое слово", "Вестник воспитания".

 Популярність Ю.Айхенвальду принесли книги "Силуети російських письменників" (1906-10) та "Этюды о западных писателях" (1910).

 Колеги не все сприйняли у творчості літературного критика. Ю.Айхенвальд відповів опонентам, зокрема, щодо трактування поглядів В.Бєлінського книгою "Спор о Белинском. Ответ критикам" (1914).

 Більшовицький заколот у Росії 1917 року критик не сприйняв і відкрито висловлював свої оцінки нової влади. Після гнівної статті-протесту проти розстрілу більшовиками поета М.Гумільова Ю.Айхенвальд був висланий з радянської Росії на відомому з історії СРСР "філософському пароплаві" разом з М.Бердяєвим, С.Франком, М.Осоргіним та іншими письменниками й філософами, котрі на думку В.Ульянова-Лєніна були запеклими противниками радянської ідеології.

 З 1922 року жив у Берліні, виступав у пресі, викладав, читав лекції, активно співпрацював з літературним гуртком російських емігрантських письменників.

 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти