У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

АРХИПЕНКО Олександр

 (30.05 1887, Київ 25.02 1964, Нью-Йорк, США)

 Живописець, скульптор (Росія, США)

 Навчався в Київському художньому училищі, удосконалював майстерність у паризьких студіях.

 На формування Архипенка-новатора, експериментатора як у живописі, так і скульптурі мали визначальний вплив більшість мистецьких течій його часу (зокрема, кубізм), а також скульптура Давнього світу (Єгипет, Ассирія) та готика (у Луврі колишнього киянина захопили не Джоконда, не Венера Мілоська, не твори Родена, а світ архаїчного африканського мистецтва).

 З 1923 жив у США, де утверджував принципи кінетичного мистецтва, винайшов "архипентуру", створював "світломодулятори", експериментував з ідеєю динамічного простору, конструював "машину рухомого мистецтва"... Цікаво, що його твори жорстоко нищили як фашисти, так і комуністи.

 Паралельно невтомним мистецьким пошукам О.Архипенко працював і в традиційній манері: створював скульптурні портрети, зокрема, князя Володимира Святого, Тараса Шевченка, Івана Франка.

 Твори О.Архипенка мають за честь експонувати найпрестижніші музеї та галереї світу: Центр Помпіду в Парижі, музей Моdern Art та галерея Соломона, Гугенгайма в Нью-Йорку, музеї Стокгольма, Берліна, Тель-Авіва, Москви...

 На батьківщині творчість О.Архипенка досі маловідома.

 Ім'я О.Архипенка посідає гідне місце в шерензі Митців ХХ століття: Матісс, Пікассо, Брак, Лєже, Малевич... Його вважали вчителем майстри світової скульптури: Манцу, Джакометті, Мур, Колдер, Кавалерідзе...

 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти