У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

АНДРІЄНКО Михайло

 (1894, Херсонщина 12.11 1982, Париж).

 Художник (Франція).

 Навчався в Петербурзькому університеті, школі товариства "Заохочення мистецтв" (Петербург).

 Перший успіх майбутній живописець мав на виставці "Діячів мистецтва" у 1914 році. 1918 року М.Андрієнко повертається в Україну, живе у Києві, Херсоні, Одесі... Політична ситуація в країні вимусила митця думати про еміграцію й він переходить румунський кордон.

 У цей складний період свого життя М.Андрієнко напружено працює: в Бухаресті, чекаючи на візу до Чехословаччини, він виконав декорації для балету Королівської опери "Мільйони Арлекіна". Робота була наскільки талановитою, що художник одержав запрошення працювати в румунській столиці, але він не дав на це згоди.

 У Празі живописець теж мав успіхи насамперед як декоратор. З чеської столиці М.Андрієнко мандрує до Італії, Австрії, Німеччини. Його декорації стали відомими у Відні, Лондоні, Нью-Йорку.

 Врешті художник переїздить до омріяного Парижа, де живе понад 60 років.

 М.Андрієнко представник сучасного мистецтва. Він пройшов різні періоди своєї творчості, віддавши належне різним -ізмам. Його твори зберігаються в музеях Парижа (знаменитий Бобур), Лондона, Відня, Нью-Йорка.

 Митець виявив свій талант також як письменник, його оповідання та новели фахівці сприймають як зразки високохудожньої прози.

 Кубізм, конструктивізм, сюрреалізм, абстракціонізм ці авангардні мистецькі напрями не сховали за собою українського змісту творчості М.Андрієнка.

 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти